Trónok harca - A Hét Királyság FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kérdések és kérelmek

+5
A Vízbefúlt Isten
Syril L. Hill
Az Idegen
Lord Mark Lawrence
Az Atya
9 posters

Go down

Kérdések és kérelmek Empty Kérdések és kérelmek

Témanyitás by Az Atya Szer. Jún. 24, 2015 12:50 am

Itt tüntethetik fel a tagok, hogyha van valami, amit szeretnének kérdezni az oldallal kapcsolatban, vagy bárminemű kérelemmel fordulnának az oldal vezetőségéhez.
Az Atya
Az Atya
Admin

Posts : 346
Reputation : 5
Location : A Hét Menny egyikében

https://gothetkiralysag.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Kérdések és kérelmek Empty Re: Kérdések és kérelmek

Témanyitás by Lord Mark Lawrence Vas. Júl. 26, 2015 11:02 am

Üdv mindenkinek.
Lenne egy kérdésem bár lehet kissé ostobának tűnik. Mi az aranysárkány értéke körülbellül? Szeretem tudni nagyjából mi mennyibe kerül.Lehet nincs így részletekben kidolgozva, de nem is baj gondolom a meglévő árakból ki lehet kalkulálni. Egy talpas katona 25 arany így elég hozzá viszonyítani. Gondolom egy egyszerű étkezés és szálás nem érhet töbet mint egy ilyen remek katona így gondolhatjuk, hogy csak 1-2 arany. Lehet ostobaságot írok ezért mégegyszer elnézést kérek csak vémeényem szerint kicsit élvezetesebb és könyebb a játék ha nagyjából tudjuk az árkat. Ha például kalanddozás közben betérünk egy fogadóba vagy veszünk egy lovat nem mindegy egy vagy tíz aranyat adunk ki. Mindent köszönök.
Lord Mark Lawrence
Lord Mark Lawrence

Posts : 12
Reputation : 0

Vissza az elejére Go down

Kérdések és kérelmek Empty Re: Kérdések és kérelmek

Témanyitás by Lord Mark Lawrence Vas. Júl. 26, 2015 1:04 pm

A játékosokhoz lenne egy kérdésem. Ha itt lenne egy királyságotok milyennek képzelitek? Mezőgazdaságból élnétek és bölcsen tartalékolnátok a nehezebb napokra? Esetleg egy katonai birodalomról álmodoztok amely mindenkit felfal aki csak egyszer is sandát nézett rá?
Lord Mark Lawrence
Lord Mark Lawrence

Posts : 12
Reputation : 0

Vissza az elejére Go down

Kérdések és kérelmek Empty Re: Kérdések és kérelmek

Témanyitás by Az Idegen Vas. Júl. 26, 2015 10:39 pm

Üdv!
Első kérdésedre a válasz, hogy majd kitalálunk valamit erre a problémára mondjuk egy másik fizetőeszközt talán ezüstöt, és viszonyításképpen majd leírunk egy pár dolgot.
Második kérdésedre a válasz pedig egyszerű. Attól függ mire specializálódott egy adott királyság, vagy család. Én szerintem kereskedelemre specializálódnék. Persze, hogyha egy fontos útvonalnál, vagy a tengeren lenne a birodalmam. Ez ugye attól függ lokálisan milyen a területed. Remélem segítettem. Smile
Az Idegen
Az Idegen

Posts : 215
Reputation : 0

Vissza az elejére Go down

Kérdések és kérelmek Empty Re: Kérdések és kérelmek

Témanyitás by Lord Mark Lawrence Vas. Júl. 26, 2015 11:13 pm

Igen, nagyon köszönöm. a másodikat azért kérdeztem hátha egy kicsit feldobja a hangulatot és így kicsit többet megtudhattam leendő ellenfeleim illetve szövetségeseim álmairól.
Lord Mark Lawrence
Lord Mark Lawrence

Posts : 12
Reputation : 0

Vissza az elejére Go down

Kérdések és kérelmek Empty Re: Kérdések és kérelmek

Témanyitás by Az Idegen Vas. Júl. 26, 2015 11:27 pm

Ja értem. Smile
Az Idegen
Az Idegen

Posts : 215
Reputation : 0

Vissza az elejére Go down

Kérdések és kérelmek Empty Re: Kérdések és kérelmek

Témanyitás by Lord Mark Lawrence Hétf. Júl. 27, 2015 11:57 pm

Nemrég feltettem egy kérdést kinek milyen lenne az állom birodalom. Én kreálnék magamról egy legendát miszerint írva vagyon az uralkodásom és elhitetném mindenkivel, hogy jó régi jóslat. Így bármit is teszek csak a jövendőlést igazolom miszerint a sors akarja naggyá legyek. Mondjuk ez nem túl nagy valószínű. Mostani karakteremhez jobban illik az, hogy vagy csatlakozól hozzól hozzám vagy jön a füst szürős sapka esete. A birodalmam nagy része mezőgazdasággal, bányászattal és kovácsolással foglalkozna ám semmi kép nem kereskednék. ha valakinek kell valami az dolgozzon meg érte ha meg nekem kellene valami azt megszerezném másoktól. Mégegyszer köszönöm a véleményt mélyen tisztelt Idegen.
Lord Mark Lawrence
Lord Mark Lawrence

Posts : 12
Reputation : 0

Vissza az elejére Go down

Kérdések és kérelmek Empty Re: Kérdések és kérelmek

Témanyitás by Lord Mark Lawrence Kedd Júl. 28, 2015 12:08 am

Elnézést kérek ha ostobaságot mondok ám láttam, hogy lehet jópár holmit és személyt vásárolni a támadásra, de védekezesére eggyet sem. tudom ez emberek védekezni is tudnak azonban jól jöhet nekik pár aproság. Példának okáért egy hatalmas olaj kádra gondoltam melygől ez ellenfélre zudítják a forró áldást. vagy esteleg pár víztartály mely a tűzek eloltásánal segíthet. Ilyesmikre gondoltam ám meglehet nem kéne rájuk költeni elég lenne kijátszani mert mondjuk egy fazék forró leves vagy égő szalmakoszorú is lehet fegyver a védők számára mégsem kell fizetni értük talán. A véleményeteket kérem ezügyben lehet játékos, mesélő vagy a máltoságosok egyike. Mindent köszönök előre is.
Lord Mark Lawrence
Lord Mark Lawrence

Posts : 12
Reputation : 0

Vissza az elejére Go down

Kérdések és kérelmek Empty Re: Kérdések és kérelmek

Témanyitás by Az Atya Csüt. Júl. 30, 2015 1:11 pm

Kedves Mark!

Teljesen jogos, amit mindasz, de az ilyen dolgokra egy várban alapfelszereltségként tekintünk. Smile Elvégre, az asszonyok bármikor felmelegíthetnek egy üstnyi olajat, hogy azt szépen beleöntés a támadók nyakába, és ha víztartájjal nem is, de kúttal általában minden egyes kastélyt ellátnak, amelyből megoldható a tűzoltás kérdése.
Az Atya
Az Atya
Admin

Posts : 346
Reputation : 5
Location : A Hét Menny egyikében

https://gothetkiralysag.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Kérdések és kérelmek Empty Re: Kérdések és kérelmek

Témanyitás by Syril L. Hill Csüt. Aug. 20, 2015 6:45 pm

Nekem a kérdésem tulajdonképpen egy fejlesztési javaslat vagy mifene Very Happy Szóval kellene külön játékostárs kereső fórum is szerintem, ha más mesélő kereső fórum az van. Így kénytelen vagyok itt megkérdezni az emberektől, hogy lenne-e kedve valakinek játszani? ^^ ( Ha mégis van, de átsiklottam felette akkor elnézést :3 )
Syril L. Hill
Syril L. Hill

Posts : 22
Reputation : 1
Location : Öreg Fogadó

Vissza az elejére Go down

Kérdések és kérelmek Empty Re: Kérdések és kérelmek

Témanyitás by Syril L. Hill Csüt. Aug. 20, 2015 7:13 pm

Illetve még most felfedeztem valamit amit nem értek és belezavarodtam. Miért van külön a karakterlap, meg az előtörténetek? Mi a különbség a két fórum között? Nem ugyanazt tartalmazza végül is? ( Bocsi, ha badarságokat kérdezek ^^" )
Syril L. Hill
Syril L. Hill

Posts : 22
Reputation : 1
Location : Öreg Fogadó

Vissza az elejére Go down

Kérdések és kérelmek Empty Re: Kérdések és kérelmek

Témanyitás by A Vízbefúlt Isten Csüt. Aug. 20, 2015 7:24 pm

Az Előtörténeteket többféleképpen lehet értelmezni. Egyrészt úgy, hogy ez az egyik belépő az oldalra, anélkül egyik játékos sem kezdheti meg ténykedését Westeroson és azon kívül. A másik előnye az, hogy segíted a többi játékost abban, hogy jobban megismerjen, tudja honnan jöttél, esetleg hová tartasz.
A Karakterlap egyfajta "igazolvány", ott vannak a legfontosabb adataid röviden tömören. Ezen kívül ott jelenik meg, hogy mennyi vagyonnal rendelkezel, illetve, hogy mekkora sereggel, vagy esetleg speciális egységgel bírsz. Természetesen a hadsereg/egységek számának kitöltése opcionális, de jó ha oda van írva az is ha például nincs. Itt kell vásárlás vagy kaland után a vagyonod gyarapodását illetve megcsappanását is.
A Vízbefúlt Isten
A Vízbefúlt Isten
Admin

Posts : 40
Reputation : 3
Location : Úszótanfolyam

https://gothetkiralysag.hungarianforum.com/

Vissza az elejére Go down

Kérdések és kérelmek Empty Re: Kérdések és kérelmek

Témanyitás by Az Atya Csüt. Aug. 20, 2015 9:18 pm

Szia Syril!

Az felvetésed teljesen jogos, azonnal létre is hozok egy témát, amiben lehetőség nyílik társakra lelni a játékosoknak. Smile
Köszönjük az ötletet!
Az Atya
Az Atya
Admin

Posts : 346
Reputation : 5
Location : A Hét Menny egyikében

https://gothetkiralysag.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Kérdések és kérelmek Empty Re: Kérdések és kérelmek

Témanyitás by Surik Falker Csüt. Aug. 27, 2015 10:04 pm

Üdv mindenkinek!

Mark Lawrence legelső kérdésére, ha jól tudom George R. R. Martin egyik nyilatkozatában közölte, hogy a váltást az arany, ezüst és rézpénzek közt úgy képzelte el, mint ahogy azt a középkori Angliában váltották.

A GOT wikin és egyéb más hivatalos felületeken pedig a következők szerint írják:
1 Arany Sárkány = 210 Ezüst Szarvas = 11,760 rézpénz  
1 Ezüst Szarvas = 56 rézpénz

Az, hogy praktikusabb-e kerekíteni az összeget, (úgymint: 1 arany = 100 ezüst, 1 ezüst = száz réz) az már csak nézőpont kérdése. Smile

Ha jól emlékszem a Korona adóssága 60 ezer Arany Sárkány volt, mikor Robert elfoglalta a vastrónt. (Bocs, ha tévednék. Very Happy )
Surik Falker
Surik Falker

Posts : 11
Reputation : 2

Vissza az elejére Go down

Kérdések és kérelmek Empty Re: Kérdések és kérelmek

Témanyitás by Az Atya Pént. Aug. 28, 2015 3:15 am

Üdv Surik! Very Happy

Köszönöm az információt, Lord Mark és a saját nevemben is (erről ugyanis eddig nekem sem volt tudomásom), ez alapján már biztos vagyok benne, hogy mindenki képes lesz viszonyítani a játék folyamán.

Feltéve, ha konyít valamennyit a matekhoz. scratch Smile
Az Atya
Az Atya
Admin

Posts : 346
Reputation : 5
Location : A Hét Menny egyikében

https://gothetkiralysag.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Kérdések és kérelmek Empty Re: Kérdések és kérelmek

Témanyitás by Daarys Vynerion Szomb. Aug. 29, 2015 7:48 pm

Szerintem érdemes lenne a felszerelést is feltüntetni a karakterlapon, nem csak az előtörténetben, sőt, igazából kompletten át is lehetne helyezni oda. Az is gyakran változhat (elvesztett, kiérdemelt tárgyak, vásárlás), jobb, ha csak egy helyen kell módosítani. Igazából az előtörténeteket (nem tudom, hogy most hogy van) az elfogadás után  minden karakternél érdemes lezárni, hiszen az nem fog úgysem változni a későbbiekben.
Daarys Vynerion
Daarys Vynerion

Posts : 16
Reputation : 0
Location : Volon Therys, Essos

Vissza az elejére Go down

Kérdések és kérelmek Empty Re: Kérdések és kérelmek

Témanyitás by A Vízbefúlt Isten Szomb. Aug. 29, 2015 10:13 pm

Kedves Daarys!

Érdekes felvetés, és van természetesen igazságtartalma. Mindenképp jó ötlet, ha minden játékos feltünteti már az elején, hogy mivel rendelkezik, és a későbbiekben pedig amit kap. Viszont ez valamilyen szinten a Jutalmak című topic-ban is benne van, hogy küldetések folyamán ki mit, vagy mennyi pénzt kapott. Én a minta karakterlapot szerkesztem, és azután az újabb játékosok látják, hogy hogyan kell azt megcsinálni.

Persze javaslatodat elfogadjuk, így kérek minden kedves játékost, akinek van ELFOGADOTT előtörténete, az a karakterlapon legyen szíves feltüntetni, milyen felszereléssel rendelkezik.
A Vízbefúlt Isten
A Vízbefúlt Isten
Admin

Posts : 40
Reputation : 3
Location : Úszótanfolyam

https://gothetkiralysag.hungarianforum.com/

Vissza az elejére Go down

Kérdések és kérelmek Empty Re: Kérdések és kérelmek

Témanyitás by Lord Rodrik Marbrand Pént. Szept. 18, 2015 3:21 pm

Mi történt, hogy így mindenki eltűnt?
Lord Rodrik Marbrand
Lord Rodrik Marbrand

Posts : 15
Reputation : 0

Vissza az elejére Go down

Kérdések és kérelmek Empty Re: Kérdések és kérelmek

Témanyitás by Rydan Wayde Kedd Szept. 22, 2015 7:33 am

Én minden nap feljárok. Az iskola megkezdése lehet a ludas, akár diák, akár szülői szempontból is szerintem. De jó lenne, ha nem halna be itt az oldal...
Rydan Wayde
Rydan Wayde

Posts : 7
Reputation : 0

Vissza az elejére Go down

Kérdések és kérelmek Empty Re: Kérdések és kérelmek

Témanyitás by Surik Falker Kedd Szept. 29, 2015 9:37 pm

Én is reménykedem még. Smile Nem tartott sokáig.
Surik Falker
Surik Falker

Posts : 11
Reputation : 2

Vissza az elejére Go down

Kérdések és kérelmek Empty Re: Kérdések és kérelmek

Témanyitás by Lord Rodrik Marbrand Szer. Szept. 30, 2015 5:35 pm

Csak azt nem értem, hogy miként tűnhet el 5-6 ember egyszerre szó nélkül?
Lord Rodrik Marbrand
Lord Rodrik Marbrand

Posts : 15
Reputation : 0

Vissza az elejére Go down

Kérdések és kérelmek Empty Re: Kérdések és kérelmek

Témanyitás by A Vízbefúlt Isten Csüt. Okt. 01, 2015 12:22 pm

Üdvözlet minden játékosnak!

Igen sajnos az oldalnak volt egy elég durva leállása, ami miatt elnézést kérek minden Admin és a saját nevemben is! Szeretném, ha tudnátok, hogy az iskolakezdés (egyetemi) betett mindannyiunknak, hirtelen elöntött minket az ár. Persze nem a kifogásokat keresem, ez sajnos egy ilyen oldalon nem megengedhető. Úgy gondoltam, hogy a mai naptól kezembe veszem az oldal ügyeit, és próbálom intézni ahogyan erőm bírja.

Még egyszer elnézést, és reménykedem egy szebb új jövőben! Smile

A Vízbefúlt Isten
A Vízbefúlt Isten
A Vízbefúlt Isten
Admin

Posts : 40
Reputation : 3
Location : Úszótanfolyam

https://gothetkiralysag.hungarianforum.com/

Vissza az elejére Go down

Kérdések és kérelmek Empty Re: Kérdések és kérelmek

Témanyitás by Daarys Vynerion Pént. Okt. 02, 2015 4:33 am

Örülök(ünk), hogy jöttél!

Ha valami segítség kell, nekem szólhatsz, egyedül (remélem nem ez lesz) kicsit bonyolult lenne bárkinek.

És igen, mi is reméljük! Very Happy
Daarys Vynerion
Daarys Vynerion

Posts : 16
Reputation : 0
Location : Volon Therys, Essos

Vissza az elejére Go down

Kérdések és kérelmek Empty Re: Kérdések és kérelmek

Témanyitás by A Vízbefúlt Isten Pént. Okt. 02, 2015 3:18 pm

Rendben tartok egy válságstábot, és még a hétvégén jelentkezni fogok, köszönöm a támogatást, és még egy kis türelmet szeretnék kérni, az oldal újraindítására kelleni fog egy minimális idő.

A Vízbefúlt Isten
A Vízbefúlt Isten
A Vízbefúlt Isten
Admin

Posts : 40
Reputation : 3
Location : Úszótanfolyam

https://gothetkiralysag.hungarianforum.com/

Vissza az elejére Go down

Kérdések és kérelmek Empty Re: Kérdések és kérelmek

Témanyitás by Surik Falker Pént. Okt. 09, 2015 8:06 pm

Érdeklődnék, hogy tudni valamit? Legalább egy tipp időszak jól jönne, hogy körülbelül tudjuk, mire számíthatunk. Smile
Surik Falker
Surik Falker

Posts : 11
Reputation : 2

Vissza az elejére Go down

Kérdések és kérelmek Empty Re: Kérdések és kérelmek

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.