Trónok harca - A Hét Királyság FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jhala

5 posters

Go down

Jhala Empty Jhala

Témanyitás by Az Atya Csüt. Júl. 09, 2015 2:47 pm

A Nyár-szigetek legnagyobbika, egy édenkert, olyan területekre oszlik el, mint a Vörös-Virág Völgy, az Arany-fok, valamint az Édeslótusz-völgy. A fák egzotikus gyümölcsöktől roskadoznak, és miriád színes tollú madár repked az égen. Tollaikból a szigetek lakói csodás köpönyegeket készítenek. Az esőerdők zöld kupolája alatt szikár vörös farkasok és az oroszlánnál is nagyobb, foltos leopárdok portyáznak, majmok csoportjai ugrálnak ágról ágra a lombok között.
Az Atya
Az Atya
Admin

Posts : 346
Reputation : 5
Location : A Hét Menny egyikében

https://gothetkiralysag.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Jhala Empty Re: Jhala

Témanyitás by A Vízbefúlt Isten Pént. Szept. 04, 2015 1:35 am

Az elveszett kincs


Csodálatos nap virradt a Jhala-szigetre. Verőfényes napsütés, néhány bárányfelhő úszott csak az égen. A szél is kellemesen fújdogált azon a reggelen. A szigetet körbevevő vizet néhány hajó zavarta fel: semmilyen felségjelzés nem volt rajtuk, valószínűleg valamilyen kereskedőhajó lehetett. Az is volt, a volantisi fűszerkereskedő, Ro-dan Bai egyik hajója volt az. A kereskedő eszébe vette, hogy a kis nyomon amire véletlenül akadt, elindul kincset keresni...Vagyis inkább megkeresteti másokkal. Így hát a hajóról 3 essosi lépett elő: A Harmadik fiú, Daarys Vynerion; a gazdag párnás ház ura, Laerys Drennelion; és a Keselyű-úr, Sreighal Mo-Dein. Mögöttük lépett le a fedélzetről az elbűvölő westerosi közrendű, Syril L. Hill. Mind a négyen elszántan álltak, mindannyian meg akarták kaparintani a hatalmas kincset. Persze ha meg is találják, nem ők csak annak töredékét fogják csak megkapni. Bár ha a legendák igazak, az sem lehet kevés. Jorad Dalantris nevével még mostanság is ijesztegetik a kevésbé szófogadó gyerekeket. Rettegett és hírhedt fosztogató volt, aki mindig megkapta amit akart. Sokan akarták őt holtan látni: ki a kincséért, ki csak a béke kedvéért. Viszont őt soha senki sem ölte meg, egyszer csak minden kincsével együtt váratlanul eltűnt. Úgy tartják, hogy Jhalán egy eldugott barlang mélyén található a sok kincs. Persze ez is csak egy szóbeszéd, de igazából a nyomok is erre utalnak.
Mikor a parttól nem messze felállították kis táborukat, Ro-dan Bai lépett elő :
- Ez uraim, és kedves hölgyem..Ez egy új jövő! Ezzel mérhetetlenül gazdagok lehete..lehetünk, ha megtaláljuk a kincset! Figyelmeztetem önöket, valószínű, hogy nem mi vagyunk az egyetlenek, akik a kincs nyomára bukkantak. Legyenek mindig résen, én végig támogatom az expedíciót, és hát itt fogom várni, és szurkolok a sikerükért.
Ez egy kicsit megdöbbentő lehet, pont az nem tart velük akinek annyira kell az az átkozott kincs. A küldetésre vállalkozók, kicsit megismerhették egymást, hiszen ha nem is szívlelték meg még egymást, csak együtt kell, hogy dolgozzanak a kincs meglelésére. Az indulást másnap reggelre tervezték, addig egy tervet is felállíthatnak, és néhány üveg bor mellett, jól is tölthetik az estét. Az este folyamán magához hívatta a négy vállalkozó szellemű személyt, hogy közölje velük, kicsit ittasan:
- Kedves egybegyültek!...hükk..Szóval ahogyan én azt megmondtam azelőtt...Én sajnos nem tarthatok veletek..pardon önökkeel, a kincsem megkeresésére!-mondta, majd miután lehúzott egy kupa bort folytatta- Viszont nekem van egy nagyon kedves testttőröm, Vyreon, Vyreon gyere már ide!
- Itt vagyok mögötted Ro-dan...-mondta kicsit lekezelően, és bár ismerte elöljárója mértéktelen ivási szokásait, azt mégsem tudta megszokni.- Inkább innen én folytatnám. Szóval a kincs a sziget belsejében, valahol itt található, a középső kisebb hegyvonulat egyik barlangjában- bontotta ki az összetekercselt térképet, és mutatott a helyre.- Én vagyok Ro-dan Bai megbízottja, én felügyelem a munkálkodásotokat. Rajtam kívül még 15 zsoldos fog jönni, akiket az Bronz Sólymoktól béreltünk fel, és nem lesznek restek levágni azokat, akik az utamba állnak.-fejezte be és nézett a mélyen a kalandorok szemébe.
A fűszerkereskedő, Ro-dan Bai közben elaludt a székében, a többiek már ügyet sem vetettek rá. Vyreonon látszott egyfajta feszültség ami miatt ő is megivott egy jó minőségű dorne-i bort. Mielőtt még magukra hagyta volna a társaságot még odaszólt nekik:
- Gondoljátok át kit visztek kit nem, nem kell túl sok ember, viszont errefelé az erdők veszélyesek, ráadásul mint mondtuk: nem csak mi vagyunk itt azért a kincsért.-fogta rövidre, majd kiviharzott.

// Szeretném, ha a következő hozzászólásban mindenki számba venné, ki hány embert, egységet hoz magával a kalandra. Természetesen egyedül is lehet jönni aki úgy gondolja, és még akinek esetleg nincs egysége a Kaszárnyában az első hozzászólása előtt bérelhet fel (vehet) egységeket! //


A hozzászólást A Vízbefúlt Isten összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Szept. 07, 2015 1:48 pm-kor.
A Vízbefúlt Isten
A Vízbefúlt Isten
Admin

Posts : 40
Reputation : 3
Location : Úszótanfolyam

https://gothetkiralysag.hungarianforum.com/

Vissza az elejére Go down

Jhala Empty Re: Jhala

Témanyitás by Daarys Vynerion Pént. Szept. 04, 2015 9:37 am

Az idő kellemes, süt a nap, a szél is fújdogál. A látvány is mesés, valóban. Minden tökéletes lenne egy kis kikapcsolódásra, csak hogy ők nem éppen ezért jöttek ide. Az úton nem igazán foglalkozott utastársaival, bár tessék-lássék módon felmérte őket, inkább emberei közelében forgott. Jól esett neki újra a régi társaság, mostanában sok dolga akadt Volon Therysben. Amint partot értek, egyből a holmik kipakolása és a tábor felállítása volt a feladat. Daarys csapatának öt embere volt erre a célra, öten a Hárpia Fiai közül. Egyszerű hordároknak adták ki magukat most. Így a legjobb, hiszen a férfi azt se tudta, miféle fickók közé keveredik majd, a biztos támogatás sohasem árt. Meg hát Ro-dan Bai híre sem makulátlan, de régi bajtársai vágytak már vissza a zsoldos életbe, a vagyonért való harchoz, a családjának meg most főleg jól jönne a pénz. Harcot biztosra ugyan nem ígért nekik, de a zsoldjukat előre kifizette. Az se nyugtatta meg amúgy túlzottan, hogy semmi információt nem kaptak indulás előtt. Legszívesebben egész seregét hozta volna, meg a hajóit is, de az botorság lett volna. Egy hajó meg szűkös öt ember csapatainak, így csak tíz válogatott emberét hozta magával. Mikor a "vezérük" este a sátrába hívatta őket, már igencsak várta a megbeszélést, hátha valami használhatót is hall végre.
Persze a nagy beszéd elég nevetségesre sikeredett, de Daarysnak nem volt túl sok kedve nevetni. A tények hallatán pláne. Mások is vannak, persze, meg itt vannak a testőr katonái, akik majd odacsapnak, ha kell. A kérdés az, hogy kinek? Először a ghiscari kinézetű fickó volt neki a leggyanúsabb. Abban biztos volt, hogy a testőr számít valamiféle árulásra. No de kiére? A nő jelenlétét nem érti egyáltalán, kezdetben azt hitte, hogy a férfival van. Azzal, akire az egyik embere azt mondta, hogy valami bordélya van. Azt még megérti, hogy ő minek van itt. Ez lehet neki a szórakozása, vagy fene tudja, jobb magyarázata nincs. De ide csak a meghívottak jöttek. Ki lehet akkor a nő?
Amíg az a Vyreon beszélt, addig figyelt minden apró részletre, lopva megszemlélte a többiek reakcióját is, de most, hogy a keresés vezetője magukra hagyta őket, felkapott egy kupát, bort töltött és lehuppant az első erre alkalmatos helyre.
-A gazdáját legalább magával vonszolhatta volna. -biccentett az alvó felé, próbálva oldani kissé a hangulatot.
-Lesz itt védelem, láthatjátok. A Bronz Sólymok, hmm! Már nem is aggódok!
Hangjában persze érződött a lekicsinylés, saját embereit egyértelműen többre tartotta. Ők nem csak a zsoldjuk miatt vannak vele, tisztelik is és ez igen fontos.
-De ha nem bánja senki, az én tíz jó emberem is csatlakozik a Második Fiak közül, ha a Jómadarak széjjel rebbennének. Öt hordárom is jön velünk, de a felszereléssel így is csínján kell bánni.
Belekortyol italába, majd megemeli annak üvegét a többiek felé. Szeretné most már így, nyolc szem közt kicsit jobban megismerni őket. Az alvó kalmárt nem számolja, valószínűleg jó pár órára kiütötte magát.
Daarys Vynerion
Daarys Vynerion

Posts : 16
Reputation : 0
Location : Volon Therys, Essos

Vissza az elejére Go down

Jhala Empty Re: Jhala

Témanyitás by Laerys Drennelion Pént. Szept. 04, 2015 1:39 pm

Laerys lágy mosollyal arcán vetette meg lábát a Jhala-sziget partján. Le sem tagadhatta volna, tetszett neki a látvány, amely itt fogadta, a városihoz viszonyítva szokatlanul friss, üde levegő, s még a szél is kellemesen cirógatta arcát. Ha csupán a hely szépségeiért tért volna ide, szinte azonnal elkönyvelte volna, megérte az utat, azonban más volt a helyzet. Igazából fogalma sem volt, hogy csupán összekeverték nevét az atyjával, esetleg azt hitték, ő a legidősebb fiú, mikor neki címezték a levelet, mindenesetre lelke mélyén vágyott új izgalmakra, ami talán egy kis időre is képes elterelni figyelmét a közelgő háborúról. Igaz, mind az úton, mind utána, a táborverésnél is hadba kellett vonulnia.
- Nem ezért vagyunk itt... - motyogta az egyik csekély ellenkezéssel hangjában, mikor meghallotta, nekik kell felállítaniuk a hatalmas, fényűző sátrát.
- Bocsánat, nem hallottam az erszényem csöngésétől, mit is mondtál? - rázta meg az említett zsákocskát ösztönzőleg. A zsoldos méltósága ezzel oda is lett, s morogva bár, de csatlakozott a többihez.
Mikor hozzájuk tért meghívójuk, leplezett gyanúval mérte végig az urat tetőtől talpig. Volt ebben az egészben némi nyugtalanító, ő legalábbis ha egy kincs nyomaira bukkanna, nem osztaná meg senkivel, vagy ha mégis, megbízható, hozzá közelálló emberekkel, nem pedig ilyen vegyes társasággal, akiket a világ minden pontjáról válogatott össze. Távozása után még hosszú ideig töprengett a dolgon, hisz mást úgysem tehetett. Még indulása előtt gondolt arra, hogy magával hozza a nyár-szigeteki szajháját, Sondalat, hogy afféle idegenvezetője legyen, de legnagyobb bánatára ő volt a legmegbízhatóbb alkalmazottja, akire rá merte hagyni a bordélyt, mással pedig már nem lett volna annyira hangulatos, így hölgytársaság nélkül jött. Helyettük viaskodhatott apja embereivel.
Az idetartó útja javarészt abból állt, hogy passzív összetűzésekbe keveredett atyja egyik idősebb, tapasztaltabb, „hűséges” zsoldosával, akit fia mellé rendelt az útra testőrként öt másikkal egyetemben. Laerys persze ezt ellenezte, elvből sosem bízott meg a fizetett harcosokban, ráadásul most úgy érezte, nem csupán a kardjáért bérelte fel apja, hanem azért is, hogy afféle bébicsőszként szolgáljon, ez pedig különösképp sértette önérzetét. A hajón eltöltött idő alatt kiderült, hogy tényleg irányítani akarta a férfi, hisz hiába is akarta maga kideríteni, miféle szerzetek is lesznek a társai, vagy épp a leányt becserkészni, a harcos állandóan a nyomában volt, így semmire sem jutott.
Pedig már jóval korábban úgy tűnt, abbahagyja zaklatását egy időre, Lys kikötőjében, mikor az mindenáron le akarta beszélni arról, magával hozza újdonsült kedvenceit melyeket két órával korábban vett, ugyancsak vele. Már az is lehetetlennek tűnt, hogy valaha is hasznukat veheti a szigeten, valószínűleg azért próbált meg ott túladni rajtuk, mert maga is rájött nincs értelme hurcolászni a hatalmas dögöket a tengeren, mindenesetre mikor a fiú megpillantotta az óriási harci elefántokat, felcsillant a szeme. Hiába is hozott fel a zsoldos észérveket, rá kellett jönnie, ha Laerys költekezni akar, azokat nem hallja meg. Azonban, mikor a kereskedő reménykedve, hogy egy balekhoz van szerencséje megjegyezte, hogy a behemót jószágok egyedül elpusztulnak, ajánlott legalább kettőt vennie, ő pedig így is szándékozott tenni, a harcos feladta küzdelmét, majd miután kijelentette, hogy mostantól sem ő sem az emberei nem követik sehová sarkon fordult és magára hagyta végre. Na jó, talán az is közrejátszhatott, hogy a fiú szolidan megjegyezte, az állatok végtermékéért többet fizetne, mint az férfi életéért, ha úgy adná a sors. Mindenesetre boldogabb már nem is lehetett volna, a katonáitól is megszabadult és lett két elefántja (a hozzájuk járó legénységet már emberszámba sem vette). Sajnos azonban pont akkor bukkant fel ismét, mikor épp a jószágok szállítását próbálta elintézni, így ismét vitába szálltak, és bár ezt a harcot is ő nyerte, úgy érezte, a háborút elvesztette, hisz vele tartott az úton végig bosszantva őt.
Tehát baljós gondolatokkal fejében esteledett be rá, s lépett be Ro-dan sátrába, reménykedve, hátha kap valami megnyugtató információt is, de hiába is figyelt oda mindenre, egy apró kedvező dolgot sem hallott így ismételten csalódnia kellett. Mikor megtudta, hogy felügyeletet is kapnak, önkéntelenül is elfintorodott. Még a vele tartókat sem sikerült leráznia, máris újakra kell számítania? Még Vyreon nyílt fenyegetése sem háborította fel ennyire.
Már csak a másik három személybe vetett némi hitet, igaz, irányukba is vegyes érzelmeket táplált. De majd csak másnap reggel dönti el, kibe is fektesse bizalmát, addig pedig szándékozott jobban megismerni őket.
- „Nagyon kedves testőr”... - idézte vendéglátójuk szavait, hallva a láthatóan valyriai származású férfit. Azért megfogadta magában, nem iszik többet a kelleténél (ami nála igencsak csekély mennyiség), nem akart úgy járni, mint szerencsétlen megbízójuk, kire még vetett egy sajnálkozó, együttérző pillantást, majd magának is töltött egy kupával.
Legalább az már kiderült, nem csak ő vélekedett negatívan az említett zsoldosokról, ezen öröme viszont csak addig tartott, míg újabbak neve nem merült fel. Üldözési mánia? Talán, de tényleg nem árt majd a háta mögé is tekintenie.
- Én viszem Bhaenyat és Gaeriont – jegyezte meg, mintha a társaság bármelyike is tisztában lett volna azzal, kikről is beszél. Így nevezte el magában újdonsült harci elefántjait épp ebben a pillanatban, a legénységükről pedig ismét megfeledkezett, pedig természetesen őket is viszi, nem úgy, mint a zsoldosokat, azok csak hadd szúrják hátba egymást.
Ó is megemelte kupáját, majd figyelemmel kísérte, ki milyen haderővel jelenik meg még -bár valószínűleg csak a harmadik férfitól számíthatott erre-, bizakodva, hogy jócskán felülmúlják a Bronz Sólymok számát. Vizslató tekintete pedig végül a hölgyön állapodott meg, azon tanakodva, mivel sértené meg kevésbé, ha a bordélyában kínálna neki munkát, vagy ma éjjel a sátrában.
Laerys Drennelion
Laerys Drennelion

Posts : 6
Reputation : 0
Location : Lys

Vissza az elejére Go down

Jhala Empty Re: Jhala

Témanyitás by Sreighal Mo-Dein Pént. Szept. 04, 2015 10:09 pm

Néha furcsa dolgokra készteti az embert az unalom. Vagy csak a folyton azonos munka egy idő után kártékony az emberre. Igen, azt hiszem, ez lehet az ok, amiért az emberek szinte megrészegedve vágynak az új tapasztalatokra és kalandokra. Esetemben viszont inkább csak munka. Egy munka, ami jó haszonnal kecsegtet. És mivel, hogy ez is csak egy munka a leggondosabb odafigyeléssel építettem fel a taktikámat. Bár… és ez engem is meglepett nem egy ember végzi el e kalandos feladatot. Rögtön kaptam két Valyériai nemesi fattyút. Igaz ebből igazság szerint egyik sem fattyú a szó teljes értelmében, de a szememben nem többek. Persze bűn volna ezt rögtön a fejükre olvasni, hát nem is tettem így. Szótlan mód viszonyultam hozzájuk. Ugyan, úgy ahogy a negyedik társunkhoz… vagy. Nem is igen tudom hova tenni ezt a nőt. Ki ő és mit keres itt a világ másik féltekén? Apró teremtés, aki látszatra nagyon távol áll a magunk fajtáktól. Bár… Igaz a látszat gyakorta megcsalja az embert. Minden tudásomat és józan eszemet latba véve azonban csak egy egyszerű fattyúleánynak látszik és nem harcos fajtából.
A partot érést követően a magammal hozott rabszolgák nekiláttak a táborverésnek. Elsőnek az én és a személyes testőrségem sátrait verték fel. Látszatra úgy ötven Astapori makulátlant hoztam magammal. Ez egy Ghiscari Mester személyi testőrsége. Ennyi nem gyanús, ha egyszer az ember kiteszi a lábát a vadvidékre.
Amit azonban senki sem tud, hogy a makulátlanjaim valójában az én dögevő keselyűim. Évek óta tudom, hogy senki nem bízik bennem… Hát az legalább érzés kölcsönös.
Ro-dan Bai épp olyan benyomást is „gyakorolt” rám, amelyre számítottam. Egy mohó és kapzsi fűszerkereskedő, aki tovább akarja gyarapítani vagyonát, de vajon mennyire messze menne el érte?
A „testőre” célzása valamiért közelebb emelete a választ ahhoz, hogy elég messzire.
Bronz Sólyom zsoldosai nem leptek meg. Alapvetően számítottam, hogy hoznak ők is bérelhető kardokat, de azért azt hittem valami olyat, aminek több a becsülete egy arannyal teli erszénynél. Hiába, Essosban nehéz jó katonákat találni. Hűséges tiszteletre méltó embereket. Rabszolga az van elég. Egyesek olyanok, mint az enyémek, koszt fejében harcolnak, míg mások maguk szeretnék megvenni a maguk nyamvadt kosztját. Alapvetően sose értettem miért tartják magukat többre a zsoldosok. Ők is csak eszközök tárgyak. Vásárolhatóak, mint az állatok.
De legyen ennél könnyebb dolgom nem is lehet ezek után.
Már csak az a kérdés mi legyen a másik hárommal?
Miután Ro-dan testőre távozott félszegen alkalmi társaim felé fordítottam figyelmemet.
Az egy tizenöt szolgálót hoz… a másik Kettőt!? Vagy hm… Mo-Dein kelletlenül elmosolyodott. Óó tréfa volt. Kellett egy kis idő, hogy leessen neki, miről is van itt szó. S úgy tűnt immáron ő került a célkeresztbe. Fel is vonta a szemöldökét és tekintetét körbefuttatta a jelenlévőkön.
- Ejnye… De kíváncsiak vagytok! – Jegyezte meg Sreighal gúnyosan. Végül csak sóhajtott egyet. – Ám legyen! Tehát, van egyszer két harci elefánt a kerítő uraság jóvoltából. Hozzá csapható tizenöt jól képzett fizetett kard a második fiak jóvoltából! – Mo-Dein tekintete átfutott a megfelelő személyre. – Ne nézz ilyen meglepetten! Tudom, mit kell nézni, hogy észrevegyem azt, amit mások el akarnak rejteni a szem elől! – Intézte felé egyszerűen a dolgot Valéria ősi nyelvén. Való igaz. Világ életében jó szeme volt hozzá, de a legtöbbet akkor tanulta mikor a megfigyelte az általa felbérelt mestereket, akik kiképezték a bérgyilkosait: A keselyűket.
- És mint, hogy én híján vagyok a harci tapasztalatnak, s szakmai ártalom, vagy sem… De nincs, túl sok barátom a személyi testőrségemmel kívánok holnap nekivágni a „kincskeresésnek”! – Fejtette ki végül álláspontját és okát, miért hoz magával ennyi harcost. – Ötven makulátlan. – Fejtette ki számban a dolgot, ha még nem lett volna egyértelmű a díszes társaságnak.
Sreighal Mo-Dein
Sreighal Mo-Dein

Posts : 6
Reputation : 0
Location : Essos

Vissza az elejére Go down

Jhala Empty Re: Jhala

Témanyitás by A Vízbefúlt Isten Hétf. Szept. 07, 2015 1:48 pm

Az elveszett kincs


Kicsit feszült hangulat keringett a táborban, amit leginkább Ro-dan Bai megbízottja, az expedíció vezetője váltott ki. Nyers stílusú, keményvonalas zsoldos volt régebben. Sok háborút megjárt, tapasztalt harcos, életét nem élte mértéktelenül, szeme előtt mindig lebegett valami cél. Ezt másokkal nem osztotta meg soha sem, kissé titokzatos is volt. Persze mindig is hű volt a pénzéhez, és csakis a fizetett pénzhez. Sokan azt hitték, hogy Ro-dan Bait nem hagyta volna el semmi áron, viszont ő másképp gondolkodott. Természetesen ha valaki azt akarta, hogy ölje meg a fűszerkereskedő urát zsoldjának többszörösét is megkérte volna. Bár nem élt rosszul, mindig úgy gondolta, hogy van feljebb.
A másnap reggel sokak közül csak Ro-dan Bainak volt nagyon kellemetlen. A többiek sátrából egy bokor felé rohanva látták, és valószínűleg nem egy pillangót kergetett, hanem a tegnap esti borát látta maga előtt. Visszatérve sápadtan vánszorgott vissza sátrába és terült el az ágyán. A Bronz Sólymok a fegyvereikkel foglalkoztak, élesítették, íjászok ajzották fel az íjaikat. A zsoldosok előtt Vyreon magyarázott miközben ők nem nagyon figyelve tették a dolgukat. Amikor viszont Ro-dan Bai embere eléjük vetették zsoldjuk felét, máris felvillanyozottan figyelték a vezetőjüket. Mikor eligazította őket, odament a 3 essosihoz:
- Lassan indulunk, én megyek elől a Bronz Sólymokkal, utánam Daarys a kompániájával, Laerys két harci elefántjával és némi íjászt adok oda neki, és végül Sreighal a makulátlanokkal. Mindenki pakoljon fel, adjon búcsúpuszit a hajójának és legénységének stb.
Ezután el is indultak. Bár volt kijárt út, az nem éppen volt a legjobb.. A két hatalmas harci elefánt alig fért el rajta. Szépen haladtak előre, Vyreon zsoldosai vágták maguk előtt az utat közben egy szót sem szóltak. Bár nem voltak jó társaság, ennek ellenére legalább olcsón fel lehetett őket bérelni. A dzsungel hatalmas volt, és meseszép, madarak szálldostak. Viszont a szépség becsapós volt: a hatalmas bokrokban, és a még nagyobb fákon könnyen megbújhat akármi vagy akárki. Aki nem ismerte a terepet az könnyen lelhette itt halálát. Vyreon néha-néha hátrament a kalandorokhoz és mindegyiktől megkérdezte, hogy bírja a tempót, és persze azért hallgatta a katonáik, szolgálóik egymás közötti beszélgetését, hátha elkap valami hírfoszlányt. Egy ilyen alkalommal, ahogy mentek egyszer csak két hatalmas fatörzs egy kötéllel egy fára kötözve indult meg az útvonaluk oldalirányaiból. Szerencséjére éppen csak Daarys előtt suhantak el, és agyon csapott 3 Bronz Sólymot a csapda. De vajon ki állíthatta? Ezen nem volt mit gondolkozni, hiszen már a következő baj jött feléjük: az út mind a két oldaláról harcosok kezdtek özönleni az utazók irányába. Nem sokan voltak, viszont valószínűleg ők jobban ismerték ezt a terepet. Egész szervezetten támadták meg a konvojt, és meglátták, hogy szét kell választaniuk a vezetőket.
Daarys Vynerion és csapatának egy gyenge pontja a hordárok voltak és azokat is támadták meg. Természetesen nem tudták, hogy az álcájuk mögött más rejtőzött. Daarys jól harcolt egyre többet vágott le mikor is hátulról egy erős rúgás érte a lábát, és hátra esett és a kezében lévő fegyvere is kiesett kezéből, de acélpajzsával tudta hárítani a következő csapást. Ellensége szemébe lehetett látni, hogy nem fog kivételt tenni senkivel, meg fogja ölni ha nem cselekszik azonnal.
Amikor a harc elkezdődött Az elefántokat is megtámadták. Bár harcedzett állatok voltak és megvadultan lökték fel az ellenségek, a harc hevében levetették Laeryst. A bordélytulajdonos most új színben tűnhet fel mint harcos. Bár a testőre egyből ott volt, hogy védje gazdáját, nem támaszkodhatott teljesen rá. A tőrét előhúzta és azzal harcolt. Egyszer csak két lándzsás tartott irányába, testőre éppen egy másik kardos ellenséggel harcolt, így ő rá már nem számíthatott most.
Sreighalt a makulátlanjaival a támadáskor szervezett alakzatban álltak be. Őket támadták meg a legtöbben, mivel ők is képviselték a legnagyobb haderőt a csapatban. A dárdás eunuch harcosok jól állták a sarat a túlerő ellen is, Sreighal őket vezette és jól helyt állt köztük. A makulátlanok sorfalát viszont áttörték és közelebb kerültek vezetőjükhöz, a Keselyű-úrhoz akire közvetlenül egy fáról leugró harcos esett rá. Mikor feltápászkodtak már majdnem le is szúrta viszont a hasából egyszer csak egy dárda éle állt ki, egyik makulátlanja volt aki megmentette őt. Viszont még mindig támadtak, és egyszer csak egy nyílvessző süvített el válla fölött, és egyenesen a makulátlanjának a fejébe állt. Valamit tennie kell a dombon lévő íjászokkal, hiszen azok könnyen az egész csapatát kilőhetik.

// Bocsánat a kései írásért, Syril-re vártam, viszont ő jelezte, hogy egyéb elfoglaltságai miatt nem tud részt venni a kalandunkban. Így igazából semmi sem változik, a sorrend ugyan az marad. Ezen kívül kérek mindenkit, hogy a kaland címét írja minden post-ja elé (Az elveszett kincs) //
A Vízbefúlt Isten
A Vízbefúlt Isten
Admin

Posts : 40
Reputation : 3
Location : Úszótanfolyam

https://gothetkiralysag.hungarianforum.com/

Vissza az elejére Go down

Jhala Empty Re: Jhala

Témanyitás by Daarys Vynerion Szer. Szept. 09, 2015 6:31 pm

Az elveszett kincs

Az este igencsak gyorsan ért véget, bár nem is bánja. Már nem tudja, mi volt a hirtelen feloszlott tanácskozás oka, minden bizonnyal az, hogy ghiscari bolondságokat beszélt össze-vissza. Vagy ő is akkor kezdett el inni, mint Ro-dan Bai, vagy valami más módon bódította magát. De így legalább Daarysnak volt ideje átbeszélni a dolgokat a csapattal. A Hárpia Fiainak meghagyta, hogy csak a végső esetben rántsanak tőrt, a Második Fiak majd megvédik őket.
- Az elefántokra pedig nagyon figyeljetek! Ha pánikba esnek, abból baj lehet.
Ezekkel a szavakkal zárta a megbeszélést, mielőtt aludni tértek volna.
Másnap a sorakozónál feltűnt, hogy a tegnap esti lány nincs velük. A férfi egy kicsit furcsállta, de egy vállrándítással nyugtázta is a dolgot. Már a kaland utáni vágy fűtötte, kíváncsisága a gazdagság felé kacsintgatott. Meg is indultak lassan, elől a Sólymokkal, mögöttük meneteltek Daarys emberei. A bóklászó Vyreon csak annyit ért el, hogy idegesítette embereit az idétlen kérdéseivel, de semmivel nem lett okosabb. Ők csak szajhákról ér régi csatákról diskuráltak egymással, a hordók csendben rótták az utat. Egészen jó helyre kerültek annak ellenére, hogy az Őrkapitány úgy érezte, ebben a társaságban nincs igazán jó hely a csapata számára. Sőt, mint kiderült, az egész dzsungelben se nagyon. Rajtaütés, hát persze. Nem mintha nem számítottak volna erre az eshetőségre.
- Alakzatba! - adta ki egyből a parancsot a férfi. Harcosai gyorsan körbevették ál-hordárait, majd az elefántok irányából inkább a Bronz Sólymok felé hátráltak. Egyrészt nem akart az elefántokhoz túl közel kerülni, valamint ha szétszakad a csapat, jobb lesz a testőrkapitánnyal maradni, hisz ő tudja, hova is mennek pontosan. persze ahogy várta, az elefántok tombolni kezdtek, nem nézték volna, ki kerül elébük. A nagy bestiák egész szép részét elvonták a támadásnak, no meg az a kis csapat makulátlan is. Daarys elmosolyodott. Azért, mert ötvenen vannak, egyből ellenfélnek hiszik őket. De a legtöbb makulátlan frissen képzett újonc, akiket megtanítanak tűrni a fájdalmat, meg félelem nélkül harcolni. Hasznosak, de az ő veterán harcosai simán felérnek azzal az ötvennel. Szépen mozognak az alakzatban, kissé kiszélesítve azt, nehogy egymást sebezzék meg harc közben. Egy harcos azért átjut rajtuk, pechjére. Az egyik Hárpia Fia sebesen előrántott tőrrel várja. Erre biztos nem számított. Ha végez, el is rejti gyorsan a tőrt, dolgozzanak csak a zsoldosok. Jól is végzik azok a munkájukat, egy pimasz mégis csak mögé kerül és felrúgja. Daarys esés közben megfordul, hogy védekezhessen. Pajzsával hárít is, de ellenfele csak tovább támad. Előkapja a vészhelyzetekre tartogatott dobótőrét és ellenfele mellkasa felé hajítja. Majd igyekszik a maga előtt folyamatosan mozgatott pajzs takarásában talpra kecmeregni. Tőrét kapja elő, hogy legyen fegyvere, ha újabb támadás érkezik. Hárítás és egy gyors szúrás, ahogy tanulta. Közben igyekszik behátrálni harcosai alakzatába, akik látva közeledtét, ügyesen helyet csinálnak neki.
- Fegyvert! - kiált a csomagokkal bíbelődőkre, akik persze már halásszák is elő a sokat látott küzdővermi baltát, s nyújtják oda uruknak. Így már lesz mivel várni a következő ellenfelét.
Daarys Vynerion
Daarys Vynerion

Posts : 16
Reputation : 0
Location : Volon Therys, Essos

Vissza az elejére Go down

Jhala Empty Re: Jhala

Témanyitás by Laerys Drennelion Pént. Szept. 18, 2015 7:21 pm


Az elveszett kincs

Hiába volt fényűző sátra, benne olyan fekvőhellyel, melyben egy közrendű bizonyára királynak érezte volna magát, még ennél is nagyobb kényelmet igényelt volna, így nehezen tért álom a szemére. Ráadásul bár próbálta nem kimutatni, méltatlannak találta, ahogy a ghiscari kerítőnek illette, szentül hitte, hogy ő nem holmi „lyukakat” árul, melyeket pénzükért megtölthetnek vendégei, hanem a gyönyört, melyet a lysi szerelemistennő áldásával még áthatóbbá tesz, így sokáig csupán sértetten forgolódott ágyában. Ha legalább lett volna valaki, akivel összebújhatott volna...
Igaz, sikerült mértéket tartania ivászatban, így nem kellett Ro-danhoz hasonlóan kezdenie napját, de mégsem érezte túlzottan kellemesnek a reggelt, hiszen hiába is kereste a westerosi lányt tekintetével, nem találta, helyette szinte azonnal felbukkant a kirendelt felvigyázója, hogy lebeszélje abbeli szándékáról, az elefántokkal vágjon neki az expedíciónak. Épp az került szóba, a jószágok a saját csapatuk ellen fordulhatnak, mikor felbukkant Vyreon, így Laerys már nem tudta kifejteni véleményét, bár zsoldosa a tekintetéből még kiolvashatta, egyáltalán nem érdekelte az ifjút, ha kedvencei az ő oldalán állókat is eltiporják.
- Búcsúpuszit? - ragadta ki a „lényeget” a megbízott szavaiból, oldalra sandított apja zsoldosa felé, majd hosszú pillanatokon át tartó kínos szemezés után kibökte: - Te is jöhetsz.
Miután némi segítséggel sikerült feltornáznia magát az egyik elefántra -nem tudta pontosan melyikre, de mindegy is volt, hisz már a nevüket is elfelejtette- egész tűrhetően telt az útja. Igaz, egyszer az ágakról elé pottyant egy ökölnyi méretű pók, de mielőtt egy kevésbé férfias sikollyal a társaság összes tagjának tudomására adta volna, testőre elintézte azt, ezért hálából nem keresett ürügyet egy újabb vitára, helyette csak magában örvendezett, amiért nem kellett lejárnia a lábát és élvezte, ahogy az állat léptei ringatják. Vyreon alkalmi érdeklődései sem különösebben háborgatták fel lelki békéjét, viszonzásképp néha felszínes kíváncsisággal kérdezgette, járt e már Lysben, esetleg a bordélyában is. Nos, igen, mindig igyekezett némi visszajelzést szerezni vendégeitől.
Nem szentelt figyelmet arra, mennyi idő telt el az indulásuk óta, mindenesetre túl korainak tartotta a menetelés nyugalmának erőszakos befejeződését, jobb szerette volna, ha az az utuk végéig kitart.
Bár egyáltalán nem tetszett neki a felfordulás, elbízta magát, hogy biztonságban van az állat hátán, valamint kezei gyengéd érintéshez szoktak, nem erős kapaszkodáshoz, így igen hamar leesett elefántja hátáról. Szerencsére megúszta komolyabb sérülés nélkül a zuhanást, csupán a tüdejéből szorult ki a levegő, s pár nehezebb lélegzetvétel után, próbálva elnyomni ijedelmét, talpra állt. Tudta, hogy hamarosan nem csak a zuhanás általi rémületével kell megbirkóznia, bármikor támadás érheti, így igyekezvén elnyomni keze reszketését előhalászta drága öltözéke belső rejtekéből míves tőrét. Megfordult a fejében, hogy esetleg az erszényét kapja elő alkudozva életéért, de rájött, látványával csak még több gyilkos szándékú egyént csődítene magához, talán még a „saját” oldaláról is, így azonnal lemondott ebbéli tervéről.
Nem kellett sokat várnia, szinte azonnal megpillantotta a felé tartó két lándzsás harcost. Ő maga nem rendelkezett igazi harci tapasztalattal, csupán a testvéreivel vívott gyermeteg csatározások, az íjászatbéli sikerei, és a braavosi mestere által tanított lépések emléke élt a fejében, ezek közül pedig az utóbbit tartotta hasznosabbnak. A víztánc alapját követve oldalasan, kis testfelületet mutatva várta be támadóit, tudván, halálos sérülést csak szemből, döfve tudnak bevinni neki – abba bele sem mert gondolni, mérgezettek lehetnek a dárdahegyek, s egy karcolás is a vesztét jelentheti. Remélte, ha elég fürge, képes félreütni alkarjával a hamarabb támadó fegyvert, s egy lágy pontra célzott szúrással gyengíteni forgatóját, hogy aztán háta mögé „táncolva”, tőrét a férfi torkának szegezve némi fedezékre leljen a másik katona elől. Ellenállás esetén gondolkodás nélkül a nyakába szántaná fegyverét, gyilkosságán ráér akkor keseregni, ha túlélte a harcot. Azért tekintetét ellenfelein kívül a társain is rajta tartja, hátha esélyt talál a közéjük való menekülésre.


// Mélységesen sajnálom, hogy ily sokat kellett várni rám, borzalmasan kaotikus hetem volt, most tudtam egy csekély szabadidőt kicsikarni magamnak :/

Laerys Drennelion
Laerys Drennelion

Posts : 6
Reputation : 0
Location : Lys

Vissza az elejére Go down

Jhala Empty Re: Jhala

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.